top of page
  • Writer's pictureJohannes Undall

XAwards 2023 - Her er årets vinnere!

Updated: Apr 24, 2023



Det har vært helt fantastiske dager i, og rundt Volda under årets festival!

Vi har hatt noen av norges, nordens, kanskje verdens fremste ekstremsportsutøvere på besøk. Og vi har fått se dem gjøre det de kan best.


Her er årets prisvinnere under X2-Festivalen 2023.





XFREE






Snowboard kvinner


  1. Sunniva Sørheim

  2. Maria Hodne Riska

  3. Nora Frisvold



Snowboard herrer


  1. Ole Andre Skotte

  2. Karl Henrik Eidesen

  3. Magnus Worm



Ski Kvinner


  1. Tonje Kvivik

  2. Monja Kjøsnes

  3. Stine Berg Henriksen


Ski Herrer

  1. Martin Venedik

  2. Trygg Lindkjølen

  3. Ludvig Ravndal Rød



XBIKE




Førsteplass Herrer


Severin Poppe




Førsteplass Damer


Solveig Engelsgjerd Våge



Junior


Sivert Groven





XSPEED




Vinner 1 klasse SPG 4/5


Anders Gjerdstad Lindvåg



Vinner 2 klasse SPG ⅔


Peder Engelstad




XSKATE



KVINNER


  1. Lillian Aunevik

  2. Nora Frisvold

  3. Embla Berg



HERRER RAMP


  1. Magnus Ruud Alfheim

  2. Johannes Sundby Aukan

  3. Sigbjørn Melvær



HERRER STREET


  1. Johannes Sundby Aukan

  2. Erlend Sandhaug

  3. Frode Goa




XCLIMB



Buldring Herrer

  1. Helge Ruth

  2. Sigve Klokk

  3. Thor Bredahl Nielsen



Buldring Kvinner

  1. Julie Lykke

  2. Ingvill Kleinrath

  3. Ingrid Rui



Tau Herrer

  1. Hauk Lem

  2. Josten Fender

  3. Iver Aarflot Jønsson



Tau Kvinner

  1. Ingrid Rui

  2. Julie Lykke

  3. Åshild Jenssen




XCREEK



XCREEK KVINNER


  1. Marlene Devillez

  2. Nicole Dube

  3. Kamilla Sporsheim



XCREEK HERRER

  1. Eirik Hansen

  2. Nicolas Caussanel

  3. Ruben Davidsen



XWAVE




LENGSTE BØLGE


  1. Love Berggren, Sophie Schneider og Fredrik Ringen

  2. Espen Sakkariasen

  3. Plass: Frida Ous



BESTE BØLGJE


  1. Felix Golden, Emil Aslaksrud og Frode Goa

  2. Camila Pedersen

  3. Ingeborg Sofie Nakken



1,122 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page